Informujemy, że od dnia 1 lutego 2022r. do 31 lipca 2022 r. sprzedaż towarów wykorzystywanych do produkcji rolnej (oprócz podłoży mineralnych) objęta jest stawką podatku od towarów i usług obniżoną do wysokości 0%.

ARNOLD 5L

Cena: 1 426,10 zł

HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany doglebowo i nalistnie

ARNOLD 5L

Zawartość substancji czynnych: diflufenikan (związek z grupy fenoksynikotynoanilidów) - 200 g/l (16,20%) flufenacet (związek z grupy oksyacetamidów) - 400 g/l (32,41%)

OPIS DZIAŁANIA

HERBICYD selektywny o działaniu układowym, stosowany doglebowo i nalistnie, w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC). Zgodnie z klasyfikacją HRAC substancja czynna diflufenikan zaliczana jest do grupy F1, a substancja czynna flufenacet do grupy K3.

DZIAŁANIE NA CHWASTY

Środek zawiera dwie wzajemnie uzupełniające się substancje biologicznie czynne o różnym mechanizmie działania. Diflufenikan jest herbicydem o działaniu kontaktowym (w niewielkim stopniu przemieszczającym się w roślinie), zaliczanym do inhibitorów biosyntezy karotenoidów w komórkach chwastów. Brak tych struktur powoduje zbielenie tkanek liści i rozpad komórek, co szczególnie jest widoczne w przypadku nowych tkanek. Diflufenikan po zastosowaniu pozostaje przez dłuższy czas na powierzchni gleby wytwarzając cienką warstwę, która działa kontaktowo na wschodzące młode, aktywnie rosnące chwasty. Diflufenikan zapewnia ochronę do 8 tygodni po zastosowaniu. Flufenacet jest herbicydem o działaniu układowym, zaliczanym do inhibitorów syntezy kwasów tłuszczowych o długich łańcuchach. Pobierany jest głównie przez korzenie i część pod liścieniami kiełkujących chwastów. Diflufenikan i flufenacet pozostają aktywne w glebie przez wiele tygodni po zabiegu, co powoduje utrzymanie wysokiej skuteczności chwastobójczej również w późniejszym okresie. Wysokiej skuteczności środka sprzyja optymalna wilgotność gleby. Najlepszy efekt chwastobójczy uzyskuje się stosując środek we wczesnych fazach rozwojowych chwastów, to jest w czasie kiełkowania lub krótko po wschodach, w fazie siewek.

Zastosowanie środka przed wchodami zbóż

Chwasty wrażliwe: gwiazdnica pospolita, miotła zbożowa, przytulia czepna, wyczyniec polny.

Zastosowanie środka po wschodach zbóż

Chwasty wrażliwe: bodziszek drobny, bylica piołun, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, mak polny, maruna bezwonna, maruna nadmorska, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przytulia czepna, rumian polny, rumianek pospolity, rzodkiew świrzepa, tasznik pospolity, tobołki polne, wyczyniec polny.

Chwasty średniowrażliwe: chaber bławatek, samosiewy rzepaku, samosiewy zbóż jarych.

STOSOWANIE ŚRODKA

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego.

STOSOWANIE ŚRODKA

Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego.

Pszenica ozima, jęczmień ozimy Termin stosowania:

a) środek stosować przed wschodami zbóż (BBCH 00-09) lub

b) środek stosować od fazy pierwszego liścia do fazy czwartego liścia (BBCH 10-14)

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowe zastosowania: 0,6 l/ha.

Zalecana ilość wody: 200 – 400 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym:

1. Żyto ozime, pszenżyto ozime Termin stosowania:

środek stosować od fazy pierwszego liścia do fazy czwartego liścia (BBCH 10- 14)

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowe zastosowania: 0,6 l/ha.

Zalecana ilość wody: 200 – 400 l/ha. Zalecane opryskiwanie: średniokropliste.

Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym: 1.

Pokrewne produkty

Mogą Cię także zainteresować...

Chlopek Roztropek