SAŁATA KRÓLOWA MAJOWYCH 1G POLAN masłowa,wczesna

Cena: 1,85 zł

Sałatę masłową Królowa Majowych trudno znaleźć w sklepach – jest to odmiana wybitnie amatorska, która wspaniale nadaje się do przydomowych ogródków.

Sałatę masłową Królowa Majowych trudno znaleźć w sklepach – jest to odmiana wybitnie amatorska, która wspaniale nadaje się do przydomowych ogródków. Chociaż jej nazwa sugeruje, że powinna być zbierana w maju, jest to jednak sałata, która nadaje się do uprawy przez cały okres wegetacyjny. Odmiana charakteryzuje się bardzo smacznymi główkami i wczesnością.

Nazwa: sałata masłowa Królowa Majowych

Forma życiowa: roślina jednoroczna

Główka: Królowa Majowych tworzy dość niezbyt duże główki, które mogą ważyć od 250 do 300 gramów. Najczęściej są zamknięte, liście, zwłaszcza wewnętrzne mogą ściśle do siebie przylegać.

Termin zbioru: Ta dość wczesna odmiana nadaje się do zbioru już 30-40 dni po wysianiu, więc w zależności od momentu posiania nasion, zbiór następuje w okresie połowa kwietnia – październik.

Ulistnienie: Liście sałaty Królowa Majowych mają jasnozielony kolor. Są dość jędrne i mogą mieć 15-20 centymetrów długości. Ich cechą charakterystyczną jest zaokrąglony kształt.

Zastosowanie: Sałata masłowa Królowa Majowych jest polecana do uprawy w gruncie. Z przeznaczeniem na zbiór wczesnowiosenny może być uprawiana w polu lub w tunelu. Równie dobrze nadaje się do uprawy wiosennej i jesiennej, radzi sobie także latem. Nie ma tendencji do przedwczesnego wybijania w pęd kwiatostanowy. Królowa Majowych często jest podstawą sałatek i przystawek różnego typu – obojętnie, czy doda się do niej owoców, warzyw, kurczaka czy tuńczyka, zawsze będzie wspaniale smakowała. Nadaje się na kanapki, szczególnie te wiosenne, złożone z nowalijek.

Mrozoodporność: Sałata Królowa Majowych z powodzeniem znosi przymrozki do -5 stopni Celsjusza.

Stanowisko: Próchnicze i przepuszczalne – to idealne podłoże do wysiania nasion sałaty Królowa Majowych. Roślina najlepiej będzie czuła się na stanowisku słonecznym, ale koniecznie niezbyt ciepłym i średnio wilgotnej, żyznej glebie.

Rozstawa: 30x20-25 centymetrów

Pokrewne produkty

Chlopek Roztropek