BIOHUMUS DO STORCZYKÓW 1L BIOPON

Cena: 10,72 zł

Organiczny środek poprawiający właściwości gleby i wzbogacający ją w składniki pokarmowe, powstały na bazie biohumusu, przeznaczony do stosowania w uprawie wszystkich gatunków storczyków.

Organiczny środek poprawiający właściwości gleby i wzbogacający ją w składniki pokarmowe, powstały na bazie biohumusu, przeznaczony do stosowania w uprawie wszystkich gatunków storczyków. Wyprodukowany z odchodów dżdżownic kalifornijskich, które podczas trawienia gleby nasycają ją pożytecznymi mikroorganizmami, uwalniającymi związane w podłożu składniki odżywcze. Regularne stosowanie Biohumusu do storczyków zapewnia roślinom odpowiednie odżywienie i prawidłowy rozwój, sprawia że storczyki kwitną kilkukrotnie w ciągu roku, a ich kwiaty są okazałe i pięknie wybarwione.

STOSOWANIE NAWOZU:

  1. Przed użyciem wstrząsnąć.

  2. Rozcieńczyć 5 ml produktu w 1 litrze wody.

  3. Stosować raz w tygodniu, przez cały rok w ilości 100 - 200 ml roztworu na roślinę.

SKŁAD:

  • azot (N) – 0,02%

  • fosfor (P2O5) – 0,01%

  • potas (K2O) – 0,02%

Zawiera mikroelementy: miedź, żelazo, mangan, cynk.

OPAKOWANIE: butelka 1 L

Większość storczyków sprowadzonych z klimatu tropikalnego jako rośliny ozdobne to epifity – rośliny rosnące na drzewach, gdzie korzenie są luźno rozpostarte na gałęziach drzew, bez kontaktu z ziemią. To dlatego niektóre storczyki uprawiane w domach (Phalaenopsis) rosną w specjalnym podłożu złożonym z kory. Nawóz do storczyków działa w bardzo delikatny sposób, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia bardzo wrażliwych korzeni storczyków. Biohumus do storczyków posiada bardzo dokładnie opracowane dawki składników pokarmowych, które nie spowodują przenawożenia roślin. Dzięki zawartości potasu w wymaganych przez rośliny ilościach, rośliny intensywnie kwitną, a kwiaty długo utrzymują się na roślinie. Ponadto potas powoduje, że liście i kwiaty są jędrne, a pędy są silne.

10 RZECZY, KTÓRE POWINIEN WIEDZIEĆ KAŻDY, KTO UPRAWIA STORCZYKI:

  1. Roślina potrzebuje światła rozproszonego. Nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych może poparzyć liście.

  2. Jeśli liście są lekko bordowe, oznacza to, że uzyskała górny limit światła, a większa jego ilość może spowodować poparzenie.

  3. W okresie od kwietnia do września, warto zadbać o zacienienie stanowiska dla storczyków ustawionych na parapetach od strony południowej i zachodniej.

  4. Zbyt małe nasłonecznienie może objawiać się brakiem kwitnienia, a nowo powstałe liście są dłuższe, węższe i ciemniejsze.

  5. Storczyk nie powinien stać w wodzie. Korzenie pozostawione w rozmokłym podłożu z ograniczonym dostępem do powietrza są narażone na gnicie.

  6. Najlepiej doprowadzić do przeschnięcia podłoża, następnie obficie podlać roślinę, aby woda przelała się przez doniczkę i odstawić ją dopiero po pozbyciu się nadmiaru wody.

  7. Storczyka, który jest za często podlewany poznamy po wiotkich liściach.

  8. Najlepszym sposobem na podlewanie storczyka jest zanurzanie doniczki w większym naczyniu wypełnionym wodą. Taka kąpiel powinna trwać około 10-20 minut.

  9. Jeśli widzimy na powierzchni podłoża biały osad, oznacza to, że stosowana przez nas woda jest zbyt zasolona.

  10. W celu podniesienia wilgotności powietrza, warto ustawić kilka roślin w jednym pomieszczeniu.

Pokrewne produkty

Chlopek Roztropek