SAŁATA BONA 1G POLAN masłowa,wczesna

Cena: 1,85 zł

Dostępność Produkt niedostępny

Zalicza się do najsmaczniejszych odmian, przydatnych do uprawy przez cały sezon. Wykształca główki średniej wielkości, o silnie skupionych, dużych, miękkich, a zarazem jędrnych liściach barwy jasnozielonej.

Sałata głowiasta masłowa Bona  zalicza się do najsmaczniejszych odmian, przydatnych do uprawy przez cały sezon. Wykształca główki średniej wielkości, o silnie skupionych, dużych, miękkich, a zarazem jędrnych liściach barwy jasnozielonej. Jest wysoko ceniona ze względu na łagodny, doskonały smak. Pełne witamin, a ubogie w kalorie zielone listki poleca się zbierać z zagonów w miarę potrzeb, na kanapki, sałatki, surówki i do przybierania potraw.

Sałatę głowiastą masłową Bona poleca się uprawiać na zbiór wiosną, latem i jesienią. Wysiew nasion pod ogrzewanymi osłonami można przeprowadzać późną zimą, uprawę gruntową natomiast warto rozpoczynać wiosną i latem. W takim systemie dorodne główki będziemy zbierać od kwietnia do czerwca i od sierpnia do września. W celu pozyskania obfitych zbiorów wystarczy zapewnić roślinie stanowisko widne, na glebie dobrze przepuszczalnej, przewiewnej, próchnicznej, lecz nieprzesychającej zbyt szybko.

W każdej paczce znajduje się 1 g nasion sałaty głowiastej masłowej Bona. Opakowanie zawiera informacje o zasadach uprawy oraz o terminie przydatności do siewu.

Pokrewne produkty

Chlopek Roztropek